tansun
21 بهمن 1401 - 01:03

دیدار هیئت حماس به ریاست هنیه با وزیر اطلاعات مصر

هیئت حماس به ریاست هنیه با وزیر اطلاعات مصر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هیئت بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی حماس به ریاست اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش شامگاه روز پنجشنبه با عباس کامل وزیر اطلاعات مصر در قاهره دیدار کرد.

هیئت حماس متشکل از اسماعیل هنیه، خالد مشعل، صالح العاروری، خلیل حیه و روحی مشتهی بود.

این هیئت در دیدار با وزیر اطلاعات مصر به تشریح آخرین تحولات فلسطین و چالش‌های پیش‌روی قضیه فلسطین در سایه روی کار آمدن دولت تندرو و افراطی بنیامین نتانیاهو، راه‌های مقابله با آن و حمایت از ملت فلسطین و رویکرد و دیدگاه حماس در خصوص شیوه تعامل با این تحولات پرداخت.

رهبران حماس ضمن تقدیر از حمایت‌های مصر از ملت فلسطین و حقوق ملی آن و تلاش برای بازیابی وحدت ملی فلسطین، بر ضرورت تقویت هماهنگی و همکاری بین طرفین تاکید کردند.

بحث و بررسی رنج و محنت‌های اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی، ضرورت مقابله با تجاوزات روزافزون این رژیم علیه ملت و مقدسات فلسطین، محاصره غزه و راه‌های کاهش آن از دیگر محورهای گفتگوی هیئت حماس با وزیر اطلاعات مصر بود.

پیش از این اعلام شده بود که هیئتی بلندپایه از جنبش مقاومت اسلامی حماس به ریاست اسماعیل هنیه روز چهارشنبه راهی مصر خواهد شد. سفر هیئت حماس به دعوت رسمی مصر به منظور بحث و تبادل نظر در مورد آخرین تحولات فلسطین انجام می‌گیرد.

این در حالی است که رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در واکنش به ترور شماری از مبارزان مقاومت فلسطین در اردوگاه عقبه جبر در اریحا تاکید کرد که به رغم این جنایت فجیع، مقاومت در این منطقه ادامه دارد و گروه‌های مقاومت به عملیات‌های خود تا بیرون راندن اشغالگران از این سرزمین ادامه خواهند داد.

اسماعیل هنیه خاطر نشان کرد که دلاورمردان مقاومت در اروگاه عقبه جبر تا لحظه شهادت برای دفاع از سرزمین و مقدساتشان مبارزه کردند و نبردی جانانه از خود به نمایش گذاشتند.

هنیه تصریح کرد که ادامه جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین سرانجام دامن این رژیم را خواهد گرفت و مداخله طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای هرگز نمی‌تواند جلوی ادامه خیزش و مقاومت ملت فلسطین را بگیرد و دشمن لحظه‌ای آرامش نخواهد داشت و روزهای سختی را در پیش خواهد داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030746